Duyurular

"SAVRULAN DÜNYADA AİLE" SEMPOZYUMU

Büyük sorunlarımız var, büyük çözümler peşindeyiz. Önemli toplantılara katılıyor, tartıyor, tartışıyoruz. Her büyük yangının aslında küçük bir dikkatsizlik sonucu yine küçük bir kıvılcımdan parlayıp büyüdüğünü unutuyoruz. Fark ettik ki bu kıvılcımın parladığı nokta çok da uzak değil, yanı başımız, evlerimizin içi, yani Aile…" Gelin bu yangını hep beraber parlamadan söndürelim. 2-3 Nisan 2011 Cumartesi/Pazar günü "SEKAM" olarak düzenleyeceğimiz SAVRULAN DÜNYADA AİLE (Sorunlar, İmkanlar,Çözümler) konulu sempozyuma teşriflerinizi bekliyoruz.

YER : BERR OTEL
ADRES : Akdeniz Cad. No: 78 Fatih / İstanbul
TARİH : 2-3 Nisan 2011
İRTİBAT TEL : 0212 635 42 52-53

II. Sivil Akademisyenler Toplantısı

Sedav Sürekli Egitim ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Sivil Akademisyenler Platformu İstişare Toplantısı 09.12.2010 tarihinde IHH İnsani Yardım Vakfı Saraybosna Toplantı Salonu'nda yapıldı. Sedav Eğitim Danışmanı Ömer Faruk Korkmaz'ın moderatörlüğünü yaptıgı toplantıda mısırlı eğitimci Mahmut Salim Türkiye'de Arapça Eğitiminin Sorunlarını içeren sunumunu bizlerle paylaştı. Oldukça verimli geçen toplantı Sivil Akademisyenler Platformu İstişare Toplantılarının üçüncüsünün Türkiye'de İngilizce öğrenmenin sorunları olacağı duyurularak son buldu.

İSMEK'te safahat okumaları

İSMEK, Mehmet Akif'in Safahat adlı eserini orijinal diliyle tanımak isteyen tüm İstanbullular için 'Safahat Okumaları' düzenliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK), başta Osmanlıca branşı kursiyerleri olmak üzere, şair Mehmet Akif Ersoy'u ve onun Safahat adlı eserini orijinal diliyle tanımak isteyen tüm İstanbullular için 'Safahat Okumaları' düzenliyor. Alınan bilgiye göre, ilki 26 Aralıkta gerçekleşen ve birer aylık aralıklarla Haziran ayına kadar Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nde sürmesi planlan etkinlikte, şairin fikir ve düşünce dünyası ile 'Safahat' adlı eseri tüm boyutlarıyla analiz ediliyor. Katılımcıların da şiirler okuyarak ve düşüncelerini dile getirerek katkı sağladıkları Safahat Okumaları'nın hazırlanması ve sunumunu ise İSMEK Osmanlıca Zümre Başkanı Murat Albayrak ile İSMEK Üsküdar Türk İslam Sanatları Kursu usta öğreticisi Dr. Zehra Öztürk birlikte gerçekleştiriyor. İSMEK kursiyerleri ile birlikte herkesin ücretsiz olarak katılabildiği 'Safahat Okumaları'nın takvimi ve okunacak şiirler ise şöyle:

•16 Ocak 2010 'Selma'
•27 Şubat 2010 'Bülbül'
•27 Mart 2010 'Çanakkale Şehidleri'
•17 Nisan 2010 'Ahiret Yolu'
•22 Mayıs 2010 'Bir Ariza-Bir Gece'
•12 Haziran 2010 'Kocakarı ile Ömer'

           

SEDAV 2012 Tanıtım Videosu

Duyurular

Resim Galerisi

Sedav Bülten 2012